İlan Yayınlama Kuralları*******

1) – Kullanıcıların Sahibiyim.com ’a ilanlarını yayınlayarak “İlan Yayınlama Kuralları”nı kabul etmiş sayılır.
Bu sebeple ilan yayınlayan her kişi ve kurum kurallara uymak zorundadır.

2) – Kullanıcılar ilanın bilgilerinin doğruluğundan sorumludur.
İlan bilgilerindeki gerçek dışı fiyat, metrekare, açıklama, kat sayısı gibi parametreler sonucunda ilan, ilan sahibinde danışılmaksızın sistemden kaldırılabilir.

3) – İlan içerisinde yer alan fotoğrafların ürünlerle ile ilişkili olması, ilanı yayınlayan kurumun ya da kişinin logo, tanıtım görseli vb.. olmaması gerekmektedir.
Sistemde bulunan diğer ilanlardan ayrışmak maksadıyla ve haksız rekabet yaratmak amacıyla ilan resimlerinin üzerine herhangi bir yazı, ikon, şerit, çerçeve
yerleştirilmesi fotoğrafın yayından kaldırılmasına sebep olabilir.

4) – İlan sahibi aynı mal, hizmet ve ürünlerle ilgili sadece bir adet ilan yayınlayabilir.
Aynı mal, hizmet ve ürünlerle ile ilgili girilecek çoklu kayıtlar çoklu ilan sayılacaktır.
Çoklu ilanlar haksız rekabete yol açtığından ötürü sistemden ilan sahibine duyurmaksızın tamamen kaldırılabilir.

5) – İlan başlığı içerisinde yalnızca ilanda söz konusu olan mal, hizmet ve ürünlere ait bilgiler verilebilir.
İlan başlığı içerisinde iletişim bilgisi gibi haksız rekabete yol açabilecek bilgilerin yer verilmesi ilanın yayından kaldırılmasına sebep olabilir.

6) – İlan başlığı içerisinde Türkçe karakterler, Türk alfabesinde bulunmayan X, W, Q harfleri, rakamlar, nokta(.), virgül(,), ünlem(!) noktalama işaretleri kullanılabilir.
Bu karakterlerin dışında kullanılacak alfanumerik olmayan, rekabete gölge düşürecek hiçbir karakterin ilanlarda yer almasına izin verilmeyecektir.

7) – Kullacılar tarafından satılmış ya da kiralanmış gayrimenkullere ait ilanlar, ilan sahibi tarafından arşivlenmelidir.
Sahibiyim sistemindeki operasyonu tamamlanmış ilanları belirli periyotlarla sistem haricine çıkarma hakkını saklı tutar.
Bu işlem sonrasında doğacak yedekleme problemlerinden sahibiyim.com sorumlu değildir.

8) – İlan bilgilerinin doluluğu ve doğruluğu, fotoğrafların kalitesi ve geçmiş hareketler göz önünde bulundurularak ilan sahiplerinin ilanları değerlendirilebilir.
İlan yayınlama kurallarını sıklıkla ihlal eden kullanıcıların sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etme hakkını sahibiyim.com saklı tutar.


9) – İlan yayınlama kurallarına uymayan kullanıcıların ilanlarındaki bilgilerinin bir kısmı ya da tamamının yayından kaldırılması hakkını sahibiyim.com saklı tutar.